Czy to przy rodzinnym obiedzie, czy na wystawnym przyjęciu, czy też podczas wieczoru z przyjaciółmi, obecność lampki wina potrafi uświetnić każdą okazję.

Co jest takiego wyjątkowego w tym trunku? Niepowtarzalny smak. Działanie zdrowotne. Przyjemny rytuał. Wszystko to sprawia, że miliony ludzi na całym świecie uwielbiają wino.

Niemal 50% całkowitej światowej produkcji wina należy do krajów europejskich, przy czym przodują Francja, Włochy i Hiszpania. Również we Francji spożywa się najwięcej wina. Naukowcy dopiero na początku lat 90. ubiegłego wieku skojarzyli bardzo niską zapadalność na choroby serca wśród mieszkańców regionu Bordeaux, z ich regularnym spożyciem wina. Z czasem badania wykazały szereg korzyści płynących z systematycznego, aczkolwiek w nieprzesadzonych ilościach, spożycia wina, zwłaszcza czerwonego. Jedna lub dwie lampki dziennie spowodują, że twoje serce i żołądek będą funkcjonować lepiej, ponadto wspomogą umysł, zapobiegną udarom, nowotworom, ochronią słuch, wzrok, zęby, upiększą skórę. Te właściwości są związane z obecnością m.in. ogromnej ilości antyoksydantów w skórce winogron. Miłość do wina niewątpliwie przynosi wiele korzyści.

Wino można klasyfikować ze względu na różne cechy, na przykład kolor (czerwone, białe, różowe i in.), zawartość alkoholu (słabe, średnio mocne, mocne, wzmacniane), sposób konsumpcji (stołowe, deserowe, likierowe), zawartość cukru (wytrawne, półwytrawne, półsłodkie, słodkie). Wyróżniamy również wina musujące. Francuzi klasyfikują wina najczęściej ze względu na regiony, z których pochodzą, na przykład Bordeaux, Burgundia, Dolina Rodanu, Prowansja, Alzacja, Szampania. To we Francji powstały odmiany winorośli, które obecnie są produkowane, rozpoznawane i doceniane na całym świecie. Należą do nich merlot, cabernet sauvignon, chardonnay, czy chenin blanc.

Karta win Verres en Vers jest naprawdę imponująca. Polecamy w głównej mierze wina francuskie - białe i czerwone, a także wina musujące i domowe z wybranych regionów kraju. Dla koneserów win pochodzących również z innych państw, wybraliśmy najciekawsze propozycje z Chile, Argentyny, Hiszpanii, Włoch, RPA i USA. Nasz personel chętnie doradzi, jaki trunek dobrać do zamówionego przez Państwa dania, aby posiłek w VV stał się kompletny i dostarczył niezapomnianych doznań smakowych.