Zbliża się 14 luty - Walentynki - takiej okazji, by podnieść temperaturę uczuć w samym środku lutego nie można przegapić!

Dla nas to bardzo młode święto, obchodzone raptem od dwudziestu paru lat. Walentynki to święto rodem ze średniowiecznego Rzymu, jednak ze względu na radosny i bardzo pozytywny przekaz zostało zaadoptowane przez wiele państw na całym świecie.

Św. Walenty urodził się w 175 roku nieopodal Rzymu, był z wykształcenia lekarzem, a z powołania kapłanem. Za swoje cudowne uzdrowienia papież mianował go biskupem. Były to czasy pełne krwawych wojen w Cesarstwie Rzymskim i mężczyźni niechętnie wstępowali do wojska. Cesarz obwiniał za tę sytuację kobiety, które miały zniechęcać mężów i narzeczonych do opuszczania domów. Gdy Cesarz zakazał udzielania ślubów żołnierzom, biskup Walenty robił to potajemnie. Za to postępowanie został skazany na karę śmierci 14 lutego 269 lub 270 roku. Jednak Święty Walenty stał się patronem zakochanych i doczekał się „swojego” święta dopiero w średniowieczu.


Ten dzień to okazja dla bardziej nieśmiałych by wyjawić głęboko skrywane uczucia i obdarować ukochaną osobę kartką walentynkową, kwiatami, czekoladkami lub innym drobiazgiem. Ta tradycja również związana jest z osobą Św. Walentego, który zwykł obdarowywać swoich gości kwiatami z własnego ogrodu i pisać listy do wiernych o miłości Chrystusa.


Walentynki dają sposobność, by spędzić romantyczne chwile tylko we dwoje. Pamiętajmy, że nie ma udanej randki bez wyśmienitego jedzenia, które ma pobudzić nasz apetyt na więcej. Możemy w tej kwestii zdać się na specjalistów i skorzystać z karty potraw specjalnie przygotowanej na tę okazję przez naszego szefa kuchni.

Zapraszamy, by spędzić ten wyjątkowy wieczór w Verres en Vers.