Dzień Matki to święto obchodzone niemal na całym świecie, niezależnie od kultury czy wyznania. 

W różnych krajach święto to wypada w inne dni, w Polsce obchodzimy je 26 maja. Jest to data znana każdemu, ponieważ bez względu na wiek, każdy z nas, pragnie, aby ten dzień jego mama spędziła w szczególny sposób i poczuła się naprawdę doceniona przez swoje dzieci.

Współcześnie obchodzony Dzień Matki ma swoje początki w czasach starożytnych i uroczystościach poświęconych macierzyństwu i płodności. Grecy obchodzili święto ku czci bogini-matce Rei, będącej symbolem płodności i urodzaju. Następnie zwyczaj ten został przyjęty również przez Rzymian i trwał do czasu nastania chrześcijaństwa, które później zakazało wyznawania innych bóstw. Jednak w tradycji hinduskiej podobne święto ku czci bogini Durgi przetrwało od dawnych czasu aż do dziś. W Europie tradycja ta powróciła w XVI/XVII wieku w Anglii (Mothering Sunday), kiedy to odprawiano msze w „kościołach-matkach” i zachęcano do odwiedzania rodzinnych stron, co wiązało się również z wręczaniem matkom podarunków. Niezależnie, w Stanach Zjednoczonych na przełomie XIX i XX wieku pojawiały się idee społeczne na rzecz matek i tak w 1905 udało się ustanowić pierwszy Dzień Matki, a już 9 lat później stał on się świętem narodowym. W Polsce również obchodzono pierwszy Dzień Matki w 1914 roku.

​26 maja najczęściej wręczamy ukochanym mamom ich ulubione kwiaty i słodycze. Nawet najmłodsze dzieci przygotowują prezenty od serca w postaci własnoręcznie stworzonych laurek z życzeniami. Zawsze dobrym pomysłem jest także wspólne spędzenie tych chwil i relaks w kinie, SPA lub naszej restauracji. W tym dniu Verres en Vers szczególnie poleca na przystawkę deskę serów francuskich i polskich, następnie halibuta z młodymi ziemniakami, kurkami i szparagami, a na deser migdałowy biszkopt z owocami. Ponadto, w specjalnej ofercie proponujemy skosztowania doskonałych win francuskich na kieliszki.

Z okazji Dnia Matki Verres en Vers przygotowała specjalny upominek dla każdej zaproszonej mamy. Wasze mamy będą zachwycone!

Propozycje naszego Szefa Kuchni na tę okazję: DESKA SERÓW, HALIBUT I BISZKOPT, W SPECJALNEJ OFERCIE WINA FRANCUSKIE DO SPRÓBOWANIA NA KIELISZKI