Nadeszło upragnione lato, a wraz z nim czas wakacji i urlopów. Ciepłe dni i wieczory sprzyjają relaksowi i beztrosce.Gdzie indziej warto pojechać, jak nie do Gdańska, który daje całe mnóstwo możliwości spędzenia wolnego czasu.

Co roku turyści tłumnie odwiedzają Gdańsk, skuszeni urokami nadmorskiego grodu. Wizytówką miasta jest ulica Długa i Długi Targ wraz z otwierającą je Złota Bramą i zamykającą Zieloną Bramą. Znajdziemy tu między innymi piękne kamienice należące niegdyś do zamożnych kupców. To właśnie w tym miejscu znajduje się nasza restauracja – usytuowanie w samym sercu starówki, nadaje jej szczególny charakter, który wraz z wyśmienitą kuchnią sprawiają, że Verres en Vers powinno stać się stałym punktem odwiedzin przy okazji wizyty w Gdańsku.

Inne uliczki Starego Miasta są również pełne zabytków, takich jak na przykład imponujący Kościół Mariacki będący największym ceglanym kościołem na świecie. W tym mieście rządzi historia - ponad 1000-letnie miasto było świadkiem wielu wielkich wydarzeń. To w Gdańsku rozpoczęła się II Wojna Światowa i to tu powstała „Solidarność”. Ale nie tylko wielbiciele historii będą zachwyceni. Nadmorskie kąpieliska oferują szereg atrakcji. Na plaży można cudownie wypocząć, oderwać się od zgiełku miasta, opalać i wsłuchiwać w szum fal. Ponadto, pełno tu także możliwości dla wielbicieli aktywnego wypoczynku i sportów wodnych. 

Po dniu pełnym wrażeń, spacerując niespiesznie uroczymi uliczkami starówki, warto wstąpić do Verres en Versna letniego drinka w karty tarasowej i poczuć pełnię lata. W lipcu proponujemy drinki na bazie Campari – gorzkiego likieru pochodzącego z Mediolanu. Jego wyraźny smak o nutach ziołowej i pomarańczowej wspaniale sprawdza się w różnego rodzaju drinkach. Verres en Vers poleca Campari Mojito zawdzięczające swój wyjątkowy smak połączeniu orzeźwiającej mięty i limonki z goryczką Campari i słodyczą brązowego cukru. Proponujemy także uwodzicielski drink na bazie likieru i soku pomarańczowego z kruszonym lodem i plastrem pomarańczy - Campari Orange Passion.


Nie ma nic lepszego niż wyjątkowy drink w wyjątkowym miejscu. Zapraszamy!

 

© 2014 Verres en Vers | realizacja: Nabucco