Radisson Blu z wielkim zapałem przyłącza się do inicjatyw społecznych większych i mniejszych, które mają na celu pomoc potrzebującym oraz ochronę środowiska. 

Pracownicy naszego hotelu i restauracji wspierają akcje na rzecz środowiska, miedzy innymi pomagają w oczyszczaniu terenów zielonych przy gdańskich plażach oraz biorą udział w Earth Hour wyłączając prąd. Ponadto, ze względu na to, jak ogromnego wsparcia i pomocy wymagają dzieci z domów dziecka, a ich los jest dla nas bardzo istotny, to wspomagamy podopiecznych Domu Dziecka w Tczewie. Kilkakrotnie w ciągu roku prowadzimy zbiórkę przyborów szkolnych, a także pomagamy uzupełniać braki w wyposażeniu np. kuchennym. Nasi pracownicy są także dawcami krwi.

Natomiast już 03. kwietnia tego roku pracownicy wszystkich hoteli grupy Rezidor w Polsce, w tym również naszego hotelu, wzięli udział w 11. półmaratonie organizowanym corocznie przez PZU. Bieg odbył się w Warszawie – trasa rozpoczęła się i kończyła na Placu Trzech Krzyży i przebiegała poprzez najpiękniejsze i najciekawsze miejsca stolicy. Celem imprezy była nie tylko rywalizacja sportowa. Radisson Blu aktywnie i chętnie wspiera różnego typu akcje charytatywne. Bieg w pólmaratonie to dobra okazja, aby przyczynić się do pogłębienia wiedzy na temat autyzmu, gdyż właśnie 02. kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku nasz udział w biegu dedykowany był Fundacji Jaś i Małgosia, która zajmuje się opieką nad dziećmi autystycznymi i właśnie dla nich pragniemy zebrać jak najwięcej pieniędzy. Celem fundacji jest także uświadomienie społeczeństwa, jak powszechnym problemem jest autyzm (zaburzenie to rozpoznawane jest już u 1 na 100 dzieci), a także pomóc dzieciom, aby mogły odnaleźć się w szkole, a później w pracy oraz  ich rodzicom, aby mogli żyć normalnie i nie musieli rezygnować np. z pracy. 

Zachęcamy również Gości naszego hotelu oraz restauracji, aby wsparli tę inicjatywę. Puszka, do której zbierane będą datki, zostanie wystawiona w recepcji hotelu, tam też znajdą Państwo dodatkowe informacje na temat akcji. 

 

 


 

 

 

 

© 2014 Verres en Vers | realizacja: Nabucco