Wrzesień kojarzy się ze schyłkiem lata, powrotem do pracy i szkoły.

Gdy poranki nie witają już nas dodającym witalności słońcem, warto samemu zadbać o dostarczenie organizmowi solidnej dawki energii w postaci śniadania. O korzyściach wynikających z rozpoczynania dnia od właściwie zbilansowanego śniadania można mówić dużo. Dostarcza ono składników odżywczych przebudzonym i „wygłodniałym” komórkom, które potrzebują ich, żeby rozpocząć pracę na pełnych obrotach. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby dzieci zjadły śniadanie przed pójściem do szkoły.

Zaleca się, aby śniadanie dla dzieci i nastolatków było bogate w węglowodany złożone (pieczywo i płatki pełnoziarniste), będące pożywką, także dla mózgu, przez kolejne 3-4 godziny. Trzeba także pamiętać o dobrym źródle białka – w postaci dobrej jakości ryb lub mięs. Dodatek warzyw i owoców  jest niezbędny, gdyż  nie tylko urozmaica posiłek, ale też dostarcza witamin, enzymów i błonnika.

Jeśli dziecko ominie poranny posiłek, z pewnością będzie ospałe i apatyczne oraz będzie miało problemy z koncentracją i przyswajaniem wiedzy. To samo oczywiście dotyczy dorosłych. Po drugie, udowodniono, że osoby spożywające śniadania, zjadają znacznie mniej w ciągu dnia, a co za tym idzie – nie tyją. Należy również pamiętać o wypiciu wody lub innego napoju, ponieważ nawilżają one nasze ciało od środka i pobudzają krążenie. Dobrym pomysłem jest także samodzielne przygotowywanie dla dziecka drugiego śniadania do szkoły.Musi ono być szczególnie wartościowe, a jednocześnie na tyle atrakcyjne, by dziecko nie wybrało w zamian batonika lub innej szybkiej przekąski ze szkolnego sklepiku. 

Zapraszamy do Verres en Vers na śniadanie serwowane w formie bufetu. Nasza restauracja dba o to, aby co rano na stole znalazły się rozmaite produkty charakteryzujące się najwyższą jakością. Nie brakuje świeżych warzyw, owoców i ziół. Do posiłku podajemy wyśmienity wybór kaw i herbat, świeżo wyciskane soki owocowe lub wodę mineralną. Dodatkowo piękna aranżacja stołu zachęca do jedzenia i całość sprawia, że nawet największe niejadki ulegną pokusie. 

© 2014 Verres en Vers | realizacja: Nabucco