Po obiedzie, do porannej kawy, a może wieczorem, zamiast kolacji?

Ochota na niego nachodzi nas w różnych porach dnia – czasem nawet i nocy, choć wiadomo, że wówczas nie powinniśmy się jej poddawać. Wcale nie jest powiedziane, że musi być tuczący, przesłodzony i niezdrowy. Może być lekki i delikatny - takie wydanie jest szczególnie mile widziane właśnie latem. Zapraszamy na deser!

Deser jest uwieńczeniem każdego obiadu, może być też doskonałym dodatkiem do ulubionej kawy, sposobem na chandrę, gdy za oknem nagle zrobi się pochmurnie, czy cudownym orzeźwieniem w upalny dzień. Osoby dbające o linię wolą delikatne desery jogurtowe i owocowe, a ci, którzy nie liczą kalorii i uwielbiają słodkości, nie odmówią kawałka pysznego tortu czy ciasta.

Torcik malinowy z naszej karty tarasowej powinien zaspokoić wszelkie gusta, jego słodycz jest bowiem idealnie wyważona, a zawarte w nim maliny to bogactwo magnezu, wapnia i żelaza oraz witamin – C, E i B. Warto skusić się na te pyszne owoce, gdyż zanim się obejrzymy, sezon na nie się skończy.

Amatorzy truskawek  mogą skusić się na Mille feuile, klasyczny deser francuski. Jest to delikatny przekładaniec  płatów maślanego ciasta francuskiego, aksamitnego, waniliowego kremu creme patissiere oraz truskawek balsamico. Danie znajdziecie Państwo w naszej karcie restauracyjnej.

Na ochłodzenie proponujemy lody, kawę mrożoną lub jeden z naszych letnich drinków.

Bon appetit!